لاغری

بهترین راه لاغری شکم که نباید از ان غافل شد

چاقی یکی از بزرگترین مشکلات دنیای ماشینی است که عوامل زیادی، مانند تغذیه ناسالم و عدم فعالیت فیزیکی کافی افراد مستعد چاقی را به سمت این معضل سوق می دهد. اما واقعا راه حل این مشکل چیست؟ چگونه می توان به راحتی وزن کم کرد و نگران بازگشت وزن خود نبود؟ شیوه اصولی کاهش وزن کدام است؟ برای پاسخ این سوالات و بیشتر از آن با فیت کلاب همراه باشید.

مصرف میان وعده

برای این وعده های کوچک اما بسیار مهم می توان از غذاهای غنی از ماده مغذی مانند میوه ها و سبزیجات، مغزها و دانه ها استفاده کرد. میوه های خشک شده یا آبمیوه نیز منابع خوبی برای موفقیت در لاغری شکم به شمار می روند.

نوشیدن آب کافی

نگران زیاد خوردن آب نباشید، زیرا آب اضافی از بدن دفع خواهد شد و مشکل خاصی ایجاد نخواهد کرد. اما کم آبی علاوه بر مشکلات سلامتی زیادی که دارد، می تواند متابولیسم بدن را آهسته کرده و باعث چاقی گردد.

استفاده از غلات کامل

غلات سبوس دار به دلیل داشتن فیبر و ریزمغذی های بسیار فراوان، باعث جلوگیری از انواع بیماری های مختلف شده و در عین حال ذخایر ریزمغذی های بدن را پر می کنند. فیبر هم باعث افزایش احساس سیری شده و از پرخوری ناخواسته جلوگیری می کند. سعی کنید برای لاغری شکم حداقل نصف غلاتی که در طول روز دریافت می کنید، از غلات کامل سبوس دار باشد.

خوردن غذا بیرون منزل

سعی کنید از مصرف غذاهای فراوری شده و فست فودها دوری کنید، زیرا این غذاها سرشار از سدیم و روغن های ترانس بوده و باعث مشکلات سلامتی زیادی، از جمله اضافه وزن و چاقی می شوند. اگر به رستوران می روید، حتماً لازم نیست یک بشقاب پر غذا را تمام کنید. به جای آن می توانید یا یک بشقاب را با یک دوست شوید، یا باقی مانده غذای خود را در ظرف یک بار مصرف ریخته و برای یک وعده دیگر با خود ببرید.

برچسب های غذایی

یک نکته بسیار مهم در تشخصی بهترین راه لاغری شکم، شمارش کالری و مواد مغذی روزانه خودتان است. در مورد غذاهایی که در خانه پخته شده اند این محاسبه راحت است. اما در مورد موادغذایی فراوری شده که از بیرون تهیه می کنید، باید بتوانید برچسب مواد غذایی را بخوانید تا علاوه بر شمارش صحیح کالری، بتوانید محصولات سالم تر و مفید تر را تهیه نمایید.

ورزش کنید

به عنوان بهترین راه لاغری شکم باید گفت که همانطور که ورزش کردن بدون رژیم غذایی بی فایده است، رژیم نیز بدون فعالیت بدنی باعث از دست رفتن عضلات بدن و احساس ضعف و در نتیجه نا امیدی از رژیم و دنبال نکردن آن می شود. ورزش و فعالیت بدنی همچنین می تواند از طریق تعریق، باعث دفع سموم اضافی بدن شده و به شما احساس نشاط و سلامتی بیشتری ببخشد.

نکته مهم

تحقیقات نشان داده اند که غذا خوردن جلوی آینه می تواند به صورت ناخودآگاه باعث کمتر غذا خوردن و سرکوب اشتها شود. همچنین شما می توانید نکات مهم تغذیه ای یا نیازهای روزانه خود را به صورت مکتوب همراه خود داشته، تا در صورت فراموش کردن یک نکته دچار سردرگمی و عذاب وجدان نشوید.

 

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)