مقالات ورزشی

فواید پیاده روی همراه با مدیتیشن

بنا بر اطلاعات چاپ شده در مجله Alternative and Complementary Medicine یک زن میان سال که پیاده روی همراه با مدیتیشن انجام می دهد از فواید بسیار بیشتری نسبت به کسی که تنها پیاده روی معمولی می کند بهره می برد. نتایج این آزمایش ۱۲ هفته ای دانشمندان نشان می دهد که هر دو این ورزش های ساده باعث افزایش و بهبود عملکرد بدن می شود اما تنها پیاده روی همراه با مدیتیشن (Walking Meditation) باعث کاهش اثرات سو افسردگی و کاهش کلسترول خون می شود.

آزمایشی در ارتباط با پیاده روی همراه با مدیتیشن

دانشگاه Chulalongkorn در بانکوک تایلند برای این آزمایش تعداد ۴۵ زن را انتخاب کرد که بین ۶۰ تا ۹۰ سال سن داشتند. برای این آزمایش نکته ای که در نظر گرفته شد این بود که افراد انتخابی نشانه های افسردگی داشته باشند.

محققان افراد گروه را به دو دسته تقسیم کردند کسانی که پیاده روی همراه با مدیتیشن داشتند و گروهی دیگر که تنها به پیاده روی معمولی مشغول بودند.

هر دو گروه برای مدت ۶ هفته اول به تمرین پیاده روی معمولی مشغول بودند. گروه اول بعد از این به مدت ۷ تا ۱۲ هفته به طول ۳۰ دقیقه برای ۳ مرتبه در هفته به پیاده روی همراه با مدیتیشن پرداخت.

گروه دوم بعد از ۶ هفته اول به همان ترتیب ادامه دادند محققان تمامی داده ها برای افسردگی و موارد دیگر مربوط به فشار خون و موارد قلبی و عروقی را به دقت اندازه گیری کردند.

نتیجه گیری

دین اکثر مردم در تایلند بودایی است و کسانی که در این کشور به Walking Meditation اعتقاد دارند و آن را انجام می دهند افراد بسیار مذهبی هستند. قصد اصلی محققان این نبود که نشان دهند که این پیاده روی مذهبی تاثیر بسیار بیشتری نسبت به پیاده روی معمولی دارد قصد اصلی آنها آن بود تا نشان دهند که یک ورزش به همراه یک اعتقاد روحی و مذهبی و با تمرکز تاثیری بسزایی بر عملکرد مغز، دستگاه گردش خون، هورمون ها و بسیاری نقاط دیگر دارد که یک ورزش معمولی  همچین تاثیری نخواهد داشت. در واقع نوع تمرکز است که باعث این تفاوت های بسیار زیاد می شود.

در مجموع توصیه می شود هر فعالیت ورزشی در هر سبکی انجام می دهید، به همراه انگیزه، روحیه و انرژی مطلوب انجام دهید تا بازده حد اکثری خود را نمایان سازد.

منبع: www.ideafit.com

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)