مقالات ورزشی

خاصیت شگفت انگیز پیاده روی بر بدن

پیاده روی شما و تمام افرادی که آن را به طور جدی پیگیری می­کنند به تناسب اندام می رساند، می پرسید چطور؟ متخصصین ما در این مقاله از مجله ی بادوفیت، مزایای پیاده روی منظم روزانه را به شما توضیح خواهند داد با ما همراه باشید.

مزایا

  • جلوگیری از بیماری های قلبی، فشار خون بالا و دیابت نوع ۲

  • تقویت استخوان ها و عضلات شما

  • بهبود خلق و خوی

  • بهبود تعادل و هماهنگی

برنامه روتین داشته باشید

تبدیل کردن پیاده روی به یک گام در رسیدن به تناسب اندام، نیازمند حالت بدنی خوب و حرکات هدف مند است. به طور ایده آل، باید به این صورت عمل کنید:

سر شما باید رو به بالا بوده و روبرو را به جای زمین ببینید. گردن، شانه و کمر شما باید در حالت ریلکس و استراحت باشد. باید بازوهایتان را آزادانه با کمی زاویه نسبت به آرنج حرکت دهید و عضلات شکم خود را سفت کنید.

در شروع پیاده روی

با شروع پیاده روی به یاد داشته باشید که کفش های دارای قوس صحیح و پاشنه مناسب، برای راحتی پاها بسیار حائز اهمیت هستند. لباس راحت و مناسب با توجه به شرایط جوی مختلف در نظر بگیرید، و مسیر پیاده روی خود را با دقت انتخاب کنید. اگر بیرون از منزل پیاده روی می کنید، از مسیرهای دارای ترک، چاله یا زمین های ناهموار دوری کنید.

سرد کردن پس از پیاده روی

بعد از تمام شدن فعالیت خود، به آرامی به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه برای سرد شدن عضلات خود راه بروید و حرکات کششی انجام دهید.

اهداف منطقی برای خود بگذارید

کارشناسان سلامت و خدمات انسانی حداقل ۱۵۰ دقیقه فعالیت هوازی متوسط، ۷۵ دقیقه فعالیت هوازی شدید، یا معادل این دو را در هفته توصیه می کنند. همچنین توصیه می شود که حداقل دو بار در هفته، تمرینات قدرتی بر روی همه گروه عضلات عمده انجام دهید. می توانید با ۵ دقیقه در روز شروع کرده و سپس هر هفته پنج دقیقه اضافه کنید تا به هدف ۳۰ دقیقه برسید.

پیشرفت خود را ثبت کنید

ثبت کردن این که چند قدم برمی دارید، به شما کمک می کند که بدانید از کجا شروع کرده اید. فقط به این فکر کنید که چند کیلومتر در طول یک هفته، ماه یا سال پیاده روی کرده اید. این اعداد را در یک دفتر، ثبت کنید و یا از نرم افزار های ثبت فعالیت کمک بگیرید.

 

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)