بدنسازی

۱۰ راز کلیدی بدنسازی

حتی اگر در گذشته هیچ فعالیت بدنی انجام نداده اید، شروع هر گونه ورزش می تواند شما را در راه بهبود سلامتی قرار دهد. در ادامه ­ی این مقاله از بادوفیت، چند راز برای کمک به وارد کردن فعالیت بدنی در برنامه روزانه ­ی شما ارائه خواهیم داد.

راز کلیدی بدنسازی – راز اول

اگر می خواهید سالم مانده و وزن­تان را به صورت دائمی از دست بدهید، نمی توانید بدون ورزش به این مهم دست بیابید. از نکات کلیدی بدنسازی، این است که فعالیت بدنی را به یک اولویت تبدیل کنید، نه کاری که تنها در صورت وقت داشتن انجام می دهید. از طریق ورزش کردن، می توانید زمان بیشتری در طول روز با انرژی باشید ، در نتیجه قادر هستید کارهای­تان را اثربخش تر به پایان برسانید.

«شکست خوردن در برنامه ریزی، برنامه­ایست برای شکست خوردن.»

راز کلیدی بدنسازی – راز دوم

سیاست­گذاران سلامت توصیه می کنند که هر­کس روزانه باید حداقل ۳۰ دقیقه فعالیت با شدت متوسط، مثل پیاده روی تند داشته باشد.

راز کلیدی بدنسازی – راز سوم

سعی کنید با یک دوست ورزش کنید تا در برنامه خود، از عنصر معاشرت اجتماعی نیز لذت ببرید. استفاده از نکات کلیدی بدنسازی همچنین به شما کمک می کند تا در راه تناسب اندام ثابت قدم بمانید، زیرا با کنسل کردن برنامه خود، طرف دیگر را نا امید خواهید کرد.

راز کلیدی بدنسازی – راز چهارم

کلید ثبات در یک برنامه ورزشی، انتخاب فعالیت هایی است که از آن لذت می برید که تعداد زیادی از این دست فعالیت ها برای هر کس وجود دارد. به زمانی فکر کنید که از انجام یک فعالیت لذت برده و آن را به عنوان «ورزش» تلقی نکرده­اید. شاید هم چیزی وجود دارد که همواره می خواسته اید انجام دهید، اما به دلایلی مانند ترس یا نداشتن وقت آزاد اجازه­ی این موضوع را به شما نداده­است.

راز کلیدی بدنسازی – راز پنجم

برای نکات کلیدی بدنسازی خود، اهداف تناسب اندام قابل دسترسی و منطقی بیان کنید زیرا هیچ فایده ای ندارد که وقتی تازه کار هستید با خود بگویید فردا ۵ کیلومتر خواهم دوید. اگر با تغییرات کوچک شروع کرده و اندک اندک فعالیت خود را افزایش دهید، شانس موفقیت شما در بلند مدت بیشتر خواهد گشت.

راز کلیدی بدنسازی – راز ششم

اگر چیزی را پیگیری کنید، به احتمال بیشتر نسبت به آن مسئولیت پذیر خواهید بود. برنامه­ی ورزشی خود را جایی نوشته و روی جایی مثل درب یخچال آن را چسبانده تا بتوانید فعالیت هایی که انجام داده اید را خط بزنید.

راز کلیدی بدنسازی – راز هفتم

به دنبال فرصتی برای تحک و داشتن فعالیت بدنی باشد، حتی در مسیر رفتن به فروشگاه با بالا­بردن سرعت پیاده­ روی خود ورزش کنید. از پله بالا روید به جای این­که از پله برقی استفاده نمائید.

راز کلیدی بدنسازی – راز هشتم

۱۰۰ قدم بیشتر به سمت محل کار بردارید. اضافه کردن همین مقدار کم فعالیت نیز می تواند کاهش وزن را تسریع کرده و سطح انرژی شما را بالا ببرد.

راز کلیدی بدنسازی – راز نهم

وقت آزاد خود را خانواده به انجام فعالیت های بدنی جذاب و لذت بخش مثل شنا، ورزش های توپی، بازی با فرزندان و غیره انجام دهید. نکته ­ی مهم این است که از ورزش کردن خود لذت ببرید.

راز کلیدی بدنسازی – راز دهم

برنامه خود را برای جلوگیری از تکراری شدن، متنوع بسازید.

خلاصه: حتی اگر در گذشته هیچ فعالیت بدنی انجام نداده اید، شروع هر گونه ورزش می تواند شما را در راه بهبود سلامتی قرار دهد. اگر می خواهید سالم مانده و وزن­تان را به صورت دائمی از دست بدهید، نمی توانید بدون ورزش به این مهم دست بیابید. از نکات کلیدی بدنسازی، این است که فعالیت بدنی را به یک اولویت تبدیل کنید، نه کاری که تنها در صورت وقت داشتن انجام می دهید. از طریق ورزش کردن، می توانید زمان بیشتری در طول روز با انرژی باشید ، در نتیجه قادر هستید کارهای­تان را اثربخش تر به پایان برسانید.

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)